انواع خانه پیش ساخته

هزینه ساخت ویلاهای چوبی در مقایسه با سازه های بتنی چگونه است؟

بسته به نوع سازه ها و کیفیت چوب و متریال استفاده شده ، هزینه های ساخت متفاوت خواهد بود. اما بطور کلی چوب متریال گرانی محسوب می شود و قاعدتاً باید هزینه ساخت ویلاهای چوبی بسیار بیشتر از سایر سازه ها باشد!

اما به دلیل اینکه پروسه ساخت ویلاهای چوبی بسیار سریع تر از سازه های بتنی انجام می شود (کل زمان ساخت ویلاهای چوبی کمتر از 4 ماه خواهد بود)، از سایر هزینه های اضافی جلوگیری می شود و نهایتاً هزینه ساخت، تفاوت چندانی با هم نخواهد داشت!

https://metacontin.com/%D8%AE%D8%A7%D9%86%D9%87-%D9%BE%DB%8C%D8%B4-%D8%B3%D8%A7%D8%AE%D8%AA%D9%87-40-%D9%85%D8%AA%D8%B1%DB%8C/

اما در صورت استفاده از بهترین کیفیت چوب و متریال ، هزینه ساخت ویلای چوبی به نسبت ویلاهای بتنی، اندکی بیشتر خواهد بود؛ ولی در نهایت شما صاحب ویلایی با ارزشی تقریباً معادل با دو برابر قیمت ویلاهای بتنی مشابه خود خواهید بود.

از طرفی لازم به ذکر است که برای انجام دکوراسیون داخلی و بحث لاکچری سازی نمای داخلی ویلا، نیاز به پرداخت هزینه های مازاد وجود ندارد! (در ویلاهای چوبی به دلیل اینکه خروجی کار چوب است، نیاز چندانی به استفاده از متریال دیگری نمی باشد. اما این درحالی است که خروجی ویلاهای بتنی، بتن می باشد و می بایست برای زیبا سازی فضای داخلی از سنگ و چوب و سایر مصالح استفاده شود که همین امر به افزایش هزینه ها منجر می شود!)

آیا ویلاهای چوبی برای احداث نیاز به مجوز شهرداری دارند؟

با توجه به این که تاکنون آیین نامه ای در شهرداری درخصوص این نوع سازه ها تدوین نشده است ، لذا ساخت این ویلاها نیاز به مجوز شهرداری ندارد.

اما برای استفاده از خدمات شهری (نظیر آب و برق و گاز و …) در نهایت نیاز به اخذ مجوز بهره برداری خواهید بود. لازم به ذکر است که روال اداری دریافت این مجوز ها، بسیار ساده تر از سایر سازه ها می باشند.

ساخت ویلاهای چوبی چقدر زمان می برد و پروژه نهایی چه زمانی آماده تحویل می شود؟

یکی از مهمترین مزیت های ویلاهای چوبی نسبت به سایر سازه ها، مدت زمان اجرای پروژه است! به طور کلی زمان مورد نیاز از شروع به کار تا تحویل نهایی پروژه، عموماً بین دو ماه و نیم تا نهایتاً پنج ماه است.

این بازه زمانی در مقایسه با مدت زمانی که صرف ساختن بناهای فولادی، بتنی، آجری (و یا هر سازه ای به غیر از چوبی) بسیار کوتاه تر و مقرون‌ به‌ صرفه تر می باشد.

خانه پیش ساخته 40 متری

خانه پیش ساخته 40 متری

خانه پیش ساخته 40 متری به دلیل ابعاد کوچک خود امکان جابجایی راحتی دارد. این نوع از سازه های پیش ساخته را می توان به عنوان سازه های به منظور استفاده در باغ یا ویلا به کار برد. در ادامه به جزئیات مربوط به خانه پیش ساخته 40 متری پرداخته می شود. با ما همراه باشید.

0 دیدگاه دربارهٔ «انواع خانه پیش ساخته»

دیدگاهتان را بنویسید