کاغذدیواری را خودتان نصب نکنید!

به طور کلی سنگ های مناسب نمای ساختمانی را به سه دسته تقسیم می کنیم: سنگ های رسوبی مانند سنگ آهنگ و ماسه سنگ، سنگ های دگرگون شده مانند مرمر و سنگ لوح و در آخر سنگ های آذرین مثل گرانیت. محبوبیت زیاد گرانیت به دلیل ماندگاری بالا و ثابت ماندن رنگ و بافت آن در طول زمان است. اجرای نما با استفاده از سیمان کار راحتی نیست اما به دلیل هزینه ی کمتر این متریال نسبت به سنگ ها، پروژه با بودجه ی کمی اجرا می شود و به همین دلیل استفاده از این متریال نیز افزایش چشمگیری داشته است.

عدم استفاده از اثاثیه تجملاتی و استفاده از کناف به جای گچکاری سقف از مهمترین تفاوت طراحی مدرن و طراحی کلاسیک است. حتی ممکن است بتوانید یک سنگ سفارشی برای طراحی نمای ساختمان مسکونی خود به کار ببرید. سنگ لوح یکی از سنگ های دگرگون شده ای است که به راحتی تراش داده میشود و برای طراحی نمای ساختمان مسکونی و دیوارهای داخلی خانه به کار می رود.

این سنگ تاریخچه ی غنی و پر سروصدایی داشته است و در زمان های قدیم از جمله متریال های برتر برای طراحی نمای ساختمان ها بوده است. نمای کلاسیک که به عنوان نمای رومی نیز شناخته می شود، یکی از محبوب ترین گزینه ها برای طراحی نمای ساختمان مسکونی است. البته به این سبک از نما در کشورمان انتقادهای زیادی وارد شده است که به دلیل الگوبرداری ناشیانه از معماری یونان باستان و دوره ی نئوکلاسیک است زیرا در طراحی این سبک فقط از مصالح مشابه معماری رومی استفاده می شود و از قانون ها و قواعد این سبک پیروی نشده است.

از انتخاب طرحهای شلوغ و بزرگ برای اتاق خواب جلوگیری کنید زیرا این محیط برای آرامش و استراحت شماست و استفاده از کاغذ دیواری سه بعدی شلوغ میتواند ذهن شما را دچار آشفتگی نماید. به گزارش بازرگانی خبرگزاری مهر، دیگر دورانی که دیوارها، دید شما را محدود میکردند و پشت دیوارها، از دیدن مناظر دلخواه تان محروم می شدید، گذشت. میلیونها سال است که ما به عنوان بخشی از طبیعت در حال تکامل هستیم و با رشد ارگانیسم های بیولوژیکی، اصول بصری نیز دستخوش تغییراتنی شدهاست؛ و در حال حاضر مغز ما، که درک سریعی از محیط اطراف خود دارد، با هندسهی طبیعت سازگاری پیدا کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید