همه چیز درباره طراحی نمای ساختمان – بساز و بچین

به جز متریال به کار رفته در نمای خارجی ساختمان های ویلایی و دوبلکس، نوع نورپردازی این ساختمان ها خیلی مهم است و طراحی آن باید طوری باشد که زیبایی ساختمان را بیشتر نمایان کند و روشنایی مناسبی را به فضای اطراف ساختمان ببخشد. بعدها که مشکلات استفاده از پارکت چوب طبیعی نمایان شد نوع دیگری از پارکت ها روانه بازار گردید که لمینت نام داشت. از دیگر مزایای نماهای سنگی، زیبایی ظاهری و طبیعی سنگ ها است. همان طور که انسان ها پوشش خاصی برای خود دارند و این پوشش نشان دهنده ی هویت و شخصیت آن ها است، نمای ساختمان نیز به عنوان یک پوشش بیرونی، از درون ساختمان خبر می دهد.

طراحی نمای بیرونی ساختمان اولین نقطه ای است که با مخاطب ارتباط برقرار می کند و عنصر تاثیرگذار و خاصی است. در ادامه تصاویری متنوع از منازل دوبلکس را به اشتراک گذاشته ایم که در ساختمان های دوبلکس با دو متریال اصلی و فرعی با 2 رنگ متضاد از هم طراحی شده اند که زیبایی نمای خارجی این منازل را دو برابر می کند. ۲. دو اشتیاق، صمد، ضوابط و مقررات اجرایی طرح جامع تهران، مصوب شورای عالی شهرسازی و معماری سال ۱۳۷۱، انتشارات شرکت پردازش شهری، چاپ اول، ۱۳۷۷. در صورت استفاده از پارکت لازم است هر چند سال یکبار دوباره ساب و صیقل داده شوند.

استفاده از سنگ در طراحی نمای ساختمان مسکونی رشد چشمگیری طی سال های اخیر داشته است. همچنین دمای هوای داخل خانه را به صورت مطلوب نگه می دارد، در برابر آتش سوزی مقاوم است و از ورود آلودگی های صوتی فضای بیرون به داخل خانه جلوگیری می کند. طراحی نمای ساختمان مسکونی اگر به زیبایی و درستی انجام شود، نه تنها در خرید خانه و فروش آن بسیار تأثیر گذار خواهد بود، بلکه نشان گر سلیقه، هنر، دانش و ابتکار کارفرما و طراح پروژه است. در طراحی و اجرای نماهای سنگی، نکته ای که باید به آن بسیار توجه کنید وزن سنگ های مورد استفاده است زیرا شما قصد دارید جسم های سنگین به یک سطح عمودی نصب کنید و این کار به دانش و دقت بالایی در طراحی نیاز دارد.

اگر می خواهید نمای ساختمان خود را بازسازی کنید یا یک ساختمان جدید بسازید، گزینه های متنوعی برای انتخاب متریال ها پیش رو دارید. این گونه یک کاغذ دیواری ساده کمک می کند تا در حالی که تمام وسایل خود را نگه می دارید، محیط خود را زیباتر کنید. این عنصر بی انتها و زیبا می تواند به شما کمک کند تا فضا را بزرگتر کنید. این روش بدین جهت مورد استفاده قرار میگرد تا مقابل ورقه ورقه شدن به شدت مقاومت می کند و به سادگی از هم پاشیده نمی شود.

دیدگاهتان را بنویسید