همه آن چیزی که برای خرید کاغذ دیواری اتاق خواب باید بدانید – معمارنو

هر کدوم ویژگیهای منحصربهفرد خودشون رو دارن و درواقع شما با انتخاب هر سبک بخشی از روحیه، سلیقه و شخصیت خودتون رو به نمایش میذارید. در ادامه در مورد هر یک از اصول بالا بیشتر توضیح میدیم. انتخاب یک طراحی مناسب در ایجاد حال و هوایی آرام، بسیار مؤثر است. بزرگی و کوچکی یک فضا، تفکیک محیط به بخشها و کاربردهای متفاوت، حس و حال فضا همه در انتخاب مبلمان تاثیرگذار هست. مسلما در این اتاق انتخاب یک تخت دونفره کینگسایز با سرتخت خیلی بزرگ و تزئینات فراوان و رنگ تیره اصلا انتخاب درستی نیست، چون فضا رو از اینی که هست کوچکتر جلوه میده یا برای مطالعه، آرایش، نگهداری لباس و وسایل و …

مثلا در نشیمن با استفاده از یک شومینه یا کتابخانه، میشه نحوه چیدمان مبلها رو تعیین کرد و چشمها رو به این نقطه معطوف کرد یا با استفاده از یک اکسسوری خاص، دیواری با رنگ و طرح ویژه، اثری هنری توجهها رو جلب کرد. در گذشته اغلب دیوارها تعیینکننده تفکیک فضایی بودن اما الان اکثر نقشهها به صورت باز و آزاد طراحی میشه، در نتیجه مبلمان باید حد هر فضا رو تعیین کنن، پس نحوه چیدمان اهمیت زیادی پیدا میکنه. اتفاقا نکتهای که در این قسمت اهمیت پیدا میکنه، این هست که شما هر سبکی رو که انتخاب میکنین، بهتره امضای خودتون رو پای اون سبک و فضا بذارید، یعنی چی؟

یعنی اون سبک رو طبق سلیقه خودتون بازطراحی کنین تا خانه شما منحصرا برای خودتون باشه. از نقش موثر مبلمان در دکوراسیون خانه گفتیم، باید بدونید که انتخاب مبلمان مناسب براساس سبک و نیاز به فضایی که در اون استفاده میشه هم بستگی داره. بنابراین اگر به دنبال یک اپلیکیشن طراحی داخلی خانه برای اندروید و iOS هستید، این برنامه برای شما مناسب است. مثلا دکوراسیون داخلی اتاق خواب کوچکی رو درنظر بگیرید که نیاز به یک تخت دونفره داره. هر فضا علاوه بر عملکرد، شخصیت خاص خودش رو هم داره که این شخصیت با چیدمان مبلمان نشون داده میشه؛ مثلا نشیمن فضایی هست که افراد حول یک نقطه کانونی جمع میشن و میخوان اوقاتی رو باهم سپری کنن یا در اتاق خواب عملکردهای مختلف درون یک فضا تعریف میشن، پس باید تفکیک درستی بینشون صورت بگیره و این کارها با مبلمان امکانپذیر هست.

امروزه مبحث طراحی و دکوراسیون داخلی، اهمیتی خاص یافته و حتی به عنوان رشته ای مجزا تدریس می شود. بنابراین کیفیت ساختمان ها (که نمای آن ها هم جزوی از ساختمان محسوب می شود) اهمیت زیادی دارد. سبک و استایل که در این مطلب بارها و بارها ازش حرف زدیم و نشون میده چه نقش پررنگی در دکوراسیون داخلی داره. برای داشتنِ بهترین دکوراسیون داخلی، چه اصولی رو رعایت کنیم؟ پوستر های ابر و بادی می توانند به دکوراسیون شما جلوه ای مدرنیته ببخشند و دست شما را برای استفاده دامنه وسیعی از رنگ ها باز بگذارند .

دیدگاهتان را بنویسید