نکات کلیدی طراحی و اجرای نمای ساختمان با سیمان

قطعات مبلمان تا حد زیادی هندسی شکل اند و در گوشه ها تزئینات ظریفی دارند. کسانی که قصد خرید، نصب و اجرای کاغذ دیواری یاکاغذ دیواری سه بعدیرا دارند قبل از هر کاری باید نکاتی را مد نظر قرار دهند تا با انتخاب اشتباه فضایی خسته کننده و نا متقارنی را ایجاد نکنند.

در سبک رسمی معاصر علاوه بر رعایت رسمیت، مدرن بودن نیز موردتوجه قرار میگیرد. اگر ملک شما در گذر خیابان واقع است با ملکی دیگر که در کوچه ای با عرض کمتر قرار گرفته تفاوت دارد. سبک ذن یا معنوی از سبک های دکوراسیون با قوانین حاکم بر طبیعت است. حس نوستالژی به یک دوره بخصوص و اجرای تکنیکهای طراحی دکوراسیون داخلی آن دوره را گاهی سبک رترو مینامیم.

در یک ترکیب با دقت در طراحی مبلمان و طراحی داخلی، توانایی ترکیب اشکال پویا با خطوط خنک و عشق به جزئیات از ویژگیهای سبک روکوکو است. سبک غیررسمی معاصر از سبکهای دکوراسیون و طراحی داخلی، بهراحتی و آسایش در محیط توجه دارد. اما کاربرد درست انواع سنگ در نما اصل مهمی است که باید به آن توجه گردد. نوع پروفیل همانطور که قبلا گفته شد به نوع نما و طراحی آن بستگی دارد ولی پروفیل نبشی یکی از مهمترین پروفیل های مورد استفاده در زیرسازی نمای ساختمان است؛ به همین جهت به آن نبشی کشی نمای ساختمان نیز گفته می شود.

اما برای طراحی نمای ساختمان مسکونی از چه متریال هایی می توان استفاده کرد؟ اگر چه موریانه ها از سلولز تغذیه می کنند اما نمی توانند از چوب همه درختان تغذیه کنند مخصوصا درختانی که مواد مغذی کمتری برای حشرات و یا مقاومت بیشتری نسبت به ساییدگی دارند. سبک روکوکو در طراحی داخلی خانهها، آپارتمانها یا سالنها، تمایل مالکین محل را به خود جلب میکند. مهمترین موضوع در دکوراسیون داخلی سبک ویکتوریایی یا سبک رمانتیک سنتی هماهنگی و تعادل است. البته کمی نسبت به سبک مدرن عجیب، غیرمعمول و مبتکرانهتر است.

دیدگاهتان را بنویسید