نمای کرتین وال چیست و چه تفاوتی با نماهای ساختمانی دیگر دارد؟

در واقع نمای کرتین وال یا اصطلاحا لامل، نمایی شیشهای است، که در صورت نصب شدن صحیح، سنگینی حاصل از وزن شیشهها و بار انرژیهای حاصل از باد، طوفان و بارندگیها، معمولا متوجه پوسته خارجی نمای ساختمان میشود و متوجه خود ساختمان نخواهد بود. ساختار خود ایستا، به ساختاری گفته میشود، که سنگینی وزن بالای شیشه را بر روی سازه کرتین وال یا همان لاملها و شاسی کشیهای مربوطه نگه میدارد و هیچ گونه بار مردهای را بر ساختمان تحمیل نمیکند.

توصیه می شود پیش از خرید این محصول محل نصب آن را اندازه گیری کرده تا پرتی نداشته باشد. نمای کرتین وال، انواع و اقسام و زیادی دارد و پر کاربردترین آنها که حتما شما هم زیاد در ساختمانهای ساخته شده در کوچهها و خیابانهای اطراف محل زندگیتان دیدهاید، نماهای کرتین وال شیشهای هستند. نسل قبل از نمای کرتین وال، نمای فریم لس روی آهن نام داشت. در این نسل، با نصب سیستم فریم لس روی آهن، مشکلات متعددی از نظر آب بندی و هوابندی به وجود میآمد. کافیست محدوده مورد نظرتان را با آب خیس کنید و ۵ دقیقه صبر کنید.

مورد دیگری که بهتر است، درباره نمای کرتین وال بدانید، آن است، که استراکچر آلومینیومی لامل کرتین وال قابلیت نصبِ سایر متریالهای پوششی از قبیل ورق آلومینیوم کامپوزیت نمای سرامیکی را با توجه به محاسبات سازهای دارا است. نکته دیگری که باید به آن توجه داشته باشیم، هماهنگی درب ورودی ساختمان با هارمونی نمای ساختمان است.

نکته مهم دیگر در مورد استفاده از پروفیل های ضد زنگ آهنی است که بر اثر شرایط محیطی فرسوده و پوسیده نشوند. طرح های اولیه ای که در طراحی اولیه نما قرار می گیرند به این منظور است که نمای همه جانبه ای از تمام الزامات ایجاد شود که شامل هدف مورد نظر از نما، طراحی آن و همچنین محدودیت های قانونی و عملی مختلف مورد نیاز قبل از ساخت است. Curtain Wall اصطلاحی انگلیسی برای نوعی نما است، که معادل آن در فارسی، با عبارت دیوار پردهای شناخته میشود.

دیدگاهتان را بنویسید