مراحل اجرای نمای ساختمان – خط معمار

سنگ تراورتن یکی از انواع سنگهایی است که کاملا متخلخل است. از جمله سنگ های شناخته شده است که بیشتر برای نمای داخلی، سنگفرش، کف و پله مورد استفاده قرار می گیرد و نسبت به تراورتن چگالتر و دارای منافذ کمتری است. در حالت کلی استفاده از مرمریت با ساب براق، برای نمای بیرون استاندارد نیست و جهت بکارگیری آن در نما باید به نوع مرمریت، ساب، ضخامت و دیگر ویژگی های این سنگ توجه ویژه ای داشت. لازم به ذکر است که جهت پوشش و جلا دادن پارکت از ماده ای بنام رزین استفاده میشود که سمی و سرطان زا بوده و پیشنهاد میشود که حدالامکان تمدید این مواد را دیر به دیر انجام دهید.

در سده اخیر با فراوری سنگهای تراورتن با رزین و پوشاندن سطح متخلخل این سنگ، تراورتن به بهترین گزینه برای سنگ نمای ساختمان بدل شده است. تراورتن از جمله سنگ های سبک محسوب می شود و به دلیل دارا بودن خلل و فرج مناسب به راحتی به دیوار و محل مورد نظر با ملات می چسبد. قیمت کفپوش طرح پارکت موجود در فروشگاه کفپوشان از 50 هزار تومان در مدل های رولی ارزان قیمت شروع و تا 220 هزار تومان به فروش می رسد. مناسب ترین گزینه برای نمای خارجی محسوب می شود که در نمای داخلی هم کاربرد دارد.

سنگ نما در فضای خارجی متاثر از آلودگی ها خواهد بود. استفاده از سنگ هایی که ساب و سطح ساب خورده و براق ندارند باعث جذب آلودگی و کثیف شدن سنگ میگردد. سنگ نماد باید ویژگی هایی داشته باشند که در این شرایط فرسوده، کدر، کثیف و تیره نشوند و در مدت زمان طولانی بتوانند مانند روز اول بمانند و همچنین از ویژگی نظافت و نگهداری آسان برخوردار باشد.

حال شاید این سوال برای شما پیش آید که تخلخل سنگ چیست؟ چرا که استفاده از سنگ های متراکم ،چگال و بدون تخلخل باعث سنگین تر شدن ساختمان و عدم چسبندگی مناسب میشود. در کاغذ دیواری با طرحی روبرو هستیم که مدام تکرار میشود ولی پوستر دیواری سه بعدی، یک طرح کلی، سه بعدی و عمقدار مثل تصویر جنگل یا دریا را نشان میدهد. فروشگاه اینترنتی والینو در سایت خود مجموعهای از باکیفیتترین و بهترین طرحهای پوستر دیواری سه بعدی را عرضه کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید