مراحل اجرای نمای ساختمان به ترتیب کدام است؟

چون در خانههایی که متراژ کافی برای تفکیک این دو فضا وجود نداشته باشه، در واقع نشیمن و پذیرایی در هم ادغام میشن و شاید بعضی باتوجه به فرهنگ و سبک زندگیشون تفکیک این دو فضا رو نپسندن. وسایل و مبلمانی که بیشتر از بامبو یا حصیر، خیزران و ساج ساخته میشن. پوشش دیوار چه رنگ و چه کاغذرنگی بهتره فضایی خنثی رو ایجاد کنه تا تنوع بافت و رنگ و طرح سایر وسایل رو تلطیف کنه.

چون تناسبات علاوه بر فضا توسط وسایل هم شکل میگیره و باید رعایت شه. مساله دیگهای که در تناسبات دکوراسیون داخلی اهمیت داره، رعایت نسبت در چیدمان هست. نشیمن و پذیرایی در خانه تقریبا نقش ویترین رو به عهده دارن و غیر از این مساله، فضایی هستن که شما قراره در اون حس آرامش رو تجربه کنید و از بودن با اعضای خانواده و دوستانتون لذت ببرین، پس نکته حائز اهمیت طراحی درست فضا و استفاده از حداکثر پتانسیل اون هست. مثلا شما باید تعداد کلی رو بر حسب اندازه کلی فضا انتخاب کنین و ترجیحا نشیمن یا پذیرایی رو به انباری از لوازم مختلف تبدیل نکنین یا با توجه به ابعاد نشیمن و پذیرایی که دارین، مبل و میز و …

در دکوراسیون داخلی نشیمن و پذیرایی به چه نکاتی توجه کنیم؟ هدف باید به وجود آوردن گروههای مجزایی از مبلها باشه تا بتونیم ارتباطات کلامی و تصویری بین افراد برقرار کنیم. حالا که تا حدودی با اصول دکوراسیون داخلی، اهمیت اون در فضاهای مختلف، نحوه چیدمان و سبکهای دکوراسیون داخلی آشنا شدین، برای فهم بهتر میخوایم اون رو در فضاهای اصلی خانه تعریف کنیم تا اگر ابهامی هنوز باقی مونده، برطرف بشه. فضاهای اصلی خانه رو میشه به آشپزخانه، نشیمن، پذیرایی و اتاق خواب تقسیم کرد. اگر اتاق شما کوچک است و می خواهید بزرگتر نمایش داده شود پیشنهاد می کنیم پوستر سه بعدی با طرح طبیعت انتخاب نمایید.

حالا بهتره در دکوراسیون نشیمن یا پذیرایی چه نکاتی رو رعایت کنیم؟ ما در این مطلب سعی بر این داریم شما را با انواع نمای فلزی ساختمان و معایب و مزایای آن آشنا کنیم. از آنجایی که طرحهای کاغذ دیواری سه بعدی برجسته هستند و بسیار واقعی به نظر میآیند، اگر در تزئینات منزلتان از آن استفاده کنید کاملاً در چیدمان منزل شما غالب خواهد شد و حتی در خیلی از موارد قبل از اثاث و وسیلههای شما به چشم میآید.

دیدگاهتان را بنویسید