طراحی نمای ساختمان مسکونی، مجتمع و .. – طراحی نما

به طور مثال برای تامین روشنایی محوطه های باز همانند فضاهای سبز، باغ ها و ویلاها باید از چراغ هایی استفاده کرد که مقاوت بالایی نسبت به عوامل طبیعی و بارش باران داشته باشند. اتاقهای بزرگ را میشود با چند عدد پوستر دیواری تزیین کرد طوریکه محیط پذیرایی یک تجربه دیداری بسیار خاص نسبت به باقی اتاقهای خانه ایجاد کند. با توجه به نیازهای جدید در صنعت ساختمان و میل به ایجاد تنوع بیشتر در طرح ها استفاده از ملات رنگی کاربرد بیشتری نسبت به قبل پیدا کرده است که با داشتن مقاومت استاندارد در مقابل سایش آب و آفتاب استفاده از این ملات را توجیه پذیر کرده است.

۲-سیمان ها به رنگ های مختلفی به منظور ایجاد طرح های تزیینی و ملات های بندکشی رنگی و هماهنگی بیشتر تنالیته های رنگی سطوح مختلف در نما و یا کفسازی استفاده می شود. اجرای نمای سیمانی رومی بیشتر برای ساختمان های ویلایی متداول است. استفاده از ایده های جذاب برای دکوراسیون نمای بیرونی ساختمان می تواند تاثیر بسزایی در زیبایی نمای مسکونی و نمای ساختمانی داشته باشد. طراحی های سفارشی می توانند جذابیت بصری برای ساختمان ایجاد کنند و در عین حال منحصر به فرد باشند.

پس از اجرای لایه آستر با ملات ماسه و سیمان و لایه تخته ماله با ملات ماسه، پودر سنگ، خاک سنگ و سیمان، مقدار کمی مصالح سنگی به ضخامت ۲ میلیمتر روی سطح کار مالیده و روی آن را با ماله مخصوص می کشند تا خراش هایی روی سطح ایجاد شود.

لایه اول که آستری به ضخامت ۲ سانتی متر با ملات ماسه و سیمان سفید یا سیمان رنگی است و بر روی آن لایه ای از ملات موزائیک به ضخامت ۱.۵ سانتی متر کشیده می شود. بایستی توجه کرد که همه مصالحی که در کنار سیمان به مصرف می رسند، از جمله سیمان کاری نما باید حداقل در حرارت ۴ تا ۵ درجه سانتی گراد به کار روند. در صورتی که شما هم تصمیم دارید با یک هزینه منطقی، جذابیتی منحصر به فرد به منزل خود ببخشید تا پایان این مقاله با ما همراه شوید. همچنین مشاوران ما در جهت زیباتر کردن دکوراسیون منزل و محل کارتان، راهنمایی های لازم را به شما ارائه خواهند داد.

دیدگاهتان را بنویسید