طراحی نمای ساختمان – طراحی نمای مسکونی و تجاری – مشاوره رایگان

در این مطلب قصد داریم تعدادی از جالبترین لوازم دکوری و کاربردی برای افرادی گیک را معرفی کنیم. اما تا اینجا در این مطلب به بررسی ویژگی ها برای انتخاب و خرید گلدان های دکوری پرداختیم. برای طراحی و ساخت بهترین نمای ساختمان بهتر است قبل از هر اقدامی، با انواع طراحی نمای ساختمان آشنا شوید. یکی از اصول مهم در طراحی نمای بیرونی ساختمان هایی که به منظور استفاده تجاری یا اداری ساخته می شوند، نحوه انتخاب مصالح مورد نیاز است که باید با ماهیت ساختمان تناسب و هماهنگی داشته باشد. در بخش های جداگانه در مورد تک تک این موارد و طراحی نمای آنها صحبت خواهیم کرد .

مهندسین معمار بیشترین تمرکز خود را بر روی مرحله دوم یعنی مرحله آهن کشی نمای ساختمان قرار می دهند زیرا این مرحله بخش زیرسازی را شکل می دهد و نمای ساختمان در نهایت بر روی آن اجرا می شود. در عصر جدید و با ادغام هنر جدید با هنر های باستانی طرح های شگفتی ساز زیادی به چشم می خورد .

سلیقه کارفرما در طراحی نما اهمیت زیادی دارد . نمای ساختمان هایی که جهت سکونت طراحی و ساخته می شوند، اهمیت و ارزش بسیار زیادی دارد. همچنین طراحی این نماها به علایق، سلیقه و فرهنگ افراد بستگی دارد. چسب یکی دیگر از متریال های موردنیاز برای ساخت نمای ساختمان ها می باشد.با استفاده از چسب های مخصوص می توان سنگ یا سرامیک را به نما متصل کرد.این کار بسیار تخصصی بوده و باید توسط افراد متخصص این حرفه انجام شودزیرا در صورت اتصال نادرست امکان نفوذ آب زیر نما و ریزش آن وجود دارد.

از خاصیتهای دیگر این نوع از کاغذ دیواری این است که برای بار دوم قابل استفاده هستند. معمولا برای اتاق خواب برای عمق بخشیدن به فضا از نصب کاغذ دیواری روی سقف استفاده می شود. در ساخت برخی از نماهای ساختمانی از ملات ماسه و سیمان جهت اتصال مصالح اعم از سنگ،سرامیک یا آجر به ساختمان استفاده می شود. پارکت ها ظاهر زیبایی دارند، اما شامل مشکلاتی نیز می شوند که باید از آن ها اطلاع داشت. نمای آجری از قدیمی ترین نماهای مورد استفاده در ساختمان سازی به شمار می آید. یکی از رایج ترین نماها که بیشتر برای ساختمان های اداری و تجاری مورد استفاده قرار می گیرد، نمای کامپوزیت می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید