طراحی نمای ساختمان – راد استون

بحث ما امروز بر سر این سبک و مزایا و معایب آن نیست، بلکه می خواهیم با متریالی که به شدت با معماری این روز های ما عجین شده است، آشنا شویم؛ آلومینیوم کامپوزیت، یک متریال محبوب و فراگیر در عرصه معماریست. در ساخت نمای مینیمال اغلب از یک یا نهایتا دو نوع سنگ با طرح و رنگ یکپارچه مورد استفاده قرار می گیرد. در این بین استفاده از سنگ های طبیعی به عنوان نما یک امری قدمت دار و رایج است که در بازه های قیمت متفاوت همچنان ادامه دارد.

هستند. همچنین استفاده از مصالح ترکیبی در نما مزایای منحصر بفرد خود را دارد که در مقاله زیر به آن اشاره شده است. سنگ ها به طور کلی از استحکام و سختی زیادی نسبت به دیگر مصالح ساخت نما برخوردار می باشند. سنگی مناسب ساخت نما است که علاوه بر سختی و استحکام بالا، نسبت به شرایطی چون حرارت، رطوبت، ضربه و فشار های فیزیکی و شرایط اسیدی و بازی نیز مقاوم باشد. این سنگ ها علاوه بر استحکام، سختی و مقاومت بالا اغلب در طرح ها و رنگ های مختلفی نیز یافت می شوند که حتی برای ساخت زیباترین نمای ساختمان نیز مناسب هستند.

برای ساخت این محصول از تخته فیبر متراکم چند لایه یا تخته فیبر HDF استفاده میشود. اگر به دنبال طرح و الگوی مناسب در کاغذ دیواری هستید ما در اینجا چند نمونه به شما معرفی می کنیم. سنگ های متفاوتی برای ساخت نما به کار گرفته می شوند که مهم ترین آن ها شامل سنگ هایی چون تراورتن، مرمریت، مرمر، گرانیت و سند استون می باشد. زیورآلات هایی با مدل خاص مثل انگشترهایی با نگین های بزرگ دستبند یا آویز تجملی ، ساعت مچی با صفحه ای بزرگ و طرحدار مناسب این افراد است. نمای کلاسیک اغلب با سنگ هایی که رنگ روشن دارند ساخته می شود.

البته این نوع سبک اغلب برای ساخت امکان مذهبی چون حسینیه ها، مساجد و مصلی ها مورد استفاده قرار می گیرد؛ ولی در برخی ساختمان های مسکونی نیز ممکن است از نمای اسلامی استفاده شده یا الهام گرفته شود. انتخاب مصالح مناسب برای ساخت نمای ساختمان به عوامل زیادی بستگی دارد. در سالهای اخیر استفاده از مصالح و مواد مصنوعی نیز رواج پیدا کرده است که شامل انواع کامپوزیت ها، چوب های مصنوعی و ترموود، سنگهای اسلبکو و …

دیدگاهتان را بنویسید