زیبایی خانه, دکوراسیون منزل, طراحی داخلی

بهتر است از فرش های استفاده کنید، که کل فضای پذیرایی شما را پوشش ندهد، و بخشی از کف پوش شما نمایان شود، تا زیبایی فرش پهن شده و کفپوش در کنار هم، جلوه بصری زیبایی به فضای پذیرایی شما هدیه کند. طراحی دکوراسیون داخلی جنبه های بصری و زیبایی شناسی فضا را در نظر می گیرد و ارتباط مستقیمی با فضای داخلی و زندگی روزمره دارد، بنابراین برای اجرای آن باید با عناصر و اصول طراحی تجسمی و سواد بصری آشنا بود. اتاق خواب به عنوان یک فضایی برای آرامش و استراحت، اگر بخواهد با عناصر ایرانی ترکیب شود، بهتر است از رنگ های اصیل ایرانی غافل نشود.

همچنین برای اینکه اتاق پذیرایی شما مدرن شود، باید از رنگ های بسیار مختلف و نیز سیستم نورپردازی مناسب استفاده شود. از این رو بهتر است رنگ دکوراسیون خود، را براین اساس پایه گذاری کنید. رنگ هایی چون آبی، سبز، آبی فیروزه ای از رنگ های معروف در معماری ایرانی به شمار می روند. از این رو این فضا باید، از هر نظری برای افراد خانواده دارای راحتی و آسایش باشد. اگر از مبلمان استیل یا راحتی استفاده می کنید، بهتر است از چسباندن آن ها به دیوار خودداری کنید، و سعی کنید، که مبل های شما به هم نچسبند، چراکه این کار زیبایی مبلمان شما را از بین می برد.

استفاده از تخت خواب ها، کمدها و دراور های چوبی می تواند اتاق خواب شما را، به معیار های سبک ایرانی نزدیکتر کند. به اتاق پذیرایی در فرهنگ عامه مردم ایران، هال و اتاق نشیمن نیز می گویند. شاید پس از شنیدن اسم فرش ایرانی، سریعا فرش های دستبافت گران قیمت به ذهن شما خطور کند، ولی جای نگرانی نیست، شما می توانید، با استفاده از فرش های ماشینی طرح دستبافت، نیز دکوراسیون خانه خود، را با اصول ایرانی طراحی کنید. به صورت معمول اتاق پذیرایی یکی از شلوغ ترین و عمومی ترین بخش های یک خانه مسکونی بوده و اکثر میهمانی های پر زرق و برق نیز در این قسمت برگزار می گردد.

استفاده از شلف ها یا همان تاقچه ها، به عنوان تنها عنصر طراحی مشترک بین سبک ایرانی و مدرن محسوب می شود، که می تواند با قرار گرفتن در نشیمن و اتاق ها، به فضای خانه شما زیبایی زیادی هدیه کند. پس دکوراسیون این اتاق ازر اهمیت ویژه ای برای صاحب خانه برخوردار و به زیبایی آن اهمیت زیادی داده می شود. به همین دلیل به مردم توصیه می شود از تلویزیون های منحنی یا curve استفاده کنند. استفاده از گلیم و قالی به عنوان کف پوش فضای نشیمن، می تواند زیبایی وصف ناپذیری را به فضا اهدا کند.

0 دیدگاه دربارهٔ «زیبایی خانه, دکوراسیون منزل, طراحی داخلی»

دیدگاهتان را بنویسید