راهنمای خرید پوستر دیواری – نصب پوستر دیواری در 10 گام

امکان طراحی نما با به کارگیری و استفاده از مصالح متنوع جدید و سنتی و ترکیبی از هر دو، مصالحی هم چون کامپوزیت، آجر، سنگ، چوب، بتن، شیشه و… در عصر حاظر این شیوه و سبک نماسازی روز به روز پرطرفدارتر شده و تمایل کارفرمایان و معماران برای به کارگیری آن بیشتر میشود.

باید بدانید که هر سبک دکوراسیون داخلی، از نظر استفاده از خطوط و شکل ها، رنگ و طرح و متریال و مصالح، قوانین و قواعد خاص خود را دارد. از دیگر مزیتهای استفاده از شیشه به عنوان نما به ایجاد دیدی فوق العاده به بیرون برای ساکنان ساختمان و ظرافت در اجرا و و زیبایی و ایجاد جذابیت در کالبد شهری میتوان اشاره نمود. طراحی نمای ساختمان به عنوان اولین عنصر تاثیرگذار بر مخاطب باید فکر شده و طبق مجموعه ای از اصول و قواعد طراحی باشد. از جمله مزیتهای دیگر استفاده از نمای آجری، به ایجاد حس گرمی و صمیمیت میتوان اشاره نمود که سبب ایجاد حس و حال سنتی به خانه میشود.

هر اتاق شخصیتی جداگانه دارد که با توجه به آن میتوان طرحی برایش در نظر گرفت. اگر طرح و دیوار مناسبی را برای این کار در نظر بگیرید بدون شک خود شما نیز هربار که به آن نگاه میکنید فریب این حقه ذهنی را خواهید خورد. نمای به دلیل مواجه شدن با آن در ابتدای ورود به ساختمان از اهمیت بالایی برخوردار است و می تواند دید اولیه نسبت به ساختمان را در ذهن افراد ایجاد نماید. از سوی دیگر استفاده از بتن در نما باعث بالا رفتن سرعت اجرا میشود. سرامیک های نما باید در برابر رطوبت عایق باشند و به دلیل این که بر روی دیوار نصب می شوند وزن پایینی داشته باشند.

این نوع از دیوارپوش پس از تهیه با چسب مخصوصی روی دیوار نصب میشود. یکی از روشهای قدیمی نصب آجر، استفاده از ملات و روش جدید استفاده از ریلهای فلزی برای اتصال میباشد. از ویژگی های سرامیک نمای ساختمان می توان به مقاومت بالا در برابر شرایط جوی و تغییر رنگ در برابر نور خورشید اشاره نمود.

دیدگاهتان را بنویسید