راهنمای خرید پارکت؛ انواع آن و مزایا و معایب هرکدام را بشناسید – درجه

پارکتهای چوبی در دو مدل خام و پیشپرداخت شده عرضه میشوند. با توجه به اینکه پارکت و لمینت دو مدل پرکاربرد و پرفروش هستند، حتما برایتان سوال شده است که تفاوت پارکت و لمینت چیست. افرادی که به نصب تابلو در دکوراسیون داخلی منازل یا محل کار خود علاقهمند هستند، از جدیدترین کاغذ دیواری روز دنیا با طرح گرافیکی استفاده میکنند. آلبوم های این شرکت با طراحی به روز و مدرن همراه با رنگ بندی ملایم نقاط قوت این آلبوم کاغذ دیواری زیباست . گرچه ممکن است این سبک شبیه به سبک سنتی به نظر رسد اما در حقیقت همیشه انرژی مدرن و بالایی دارد.

این مدل ظاهر براق و جذابی دارد و زیباتر به نظر میرسد. اگر دنبال مدل با کیفیت هستید که سالها شما را از هزینه کردن دوباره بینیاز کند، این مدل را در نظر داشته باشید. پارکتهای آلمانی در این زمینه حرف اول را میزنند. برای ساخت این محصول از تخته فیبر متراکم چند لایه یا تخته فیبر HDF استفاده میشود. سطح چوب نباید حالت برآمدگی یا ترک داشته باشد. در لایه میانی از چوب معمولی یا روکش چوب استفاده میشود.

پرداخت روغن جلا به صورت دو یا سه لایه روغن روی سطح پارکت انجام میشود و بیشتر برای جاهای پرتردد و مرطوب کاربرد دارد. این شیشه ها از دو لایه ساده و یا یک لایه ساده و یک لایه شیشه رنگی تولید می شوند. اما اکنون با توجه به پیشرفت هایی که در این زمینه و سایر موارد به وجود آمده است، می توان این پوشش ها را به راحتی مورد استفاده قرار داد و نصب کرد. سطح رویی کفپوش ها از جنس فیلم است که رنگ و طرحی که میبینید را به وجود آورده است.

ازطرفی برخی موارد هست که هر طور شده باید تلاش کنیم بهترین جنس را بخریم؛ چرا که مانند جوراب و تیشرت نیست که نهایتا آنها را خیلی زود عوض کنیم. پارکت چوب مهندسی به دلیلی شیوه و روش تولید، در برابر نواسانات ناشی از دما و رطوبت مقاومت بیشتری از خود نشان می دهد تا جایی که این نوع از پارکتها را می توان در فضاهایی که سیستم گرمایش از کف دارند نیز نصب نمود(بر خلاف پارکتهای تمام چوب). دراین حالت بهترین راه برای مقابله با یک نواختی؛استفاده از یک پوستر دیواری در یکی از وجوه دیوار منزل٬ دیوار اتاقخواب و یا دیوار شرکت و اداره امان خواهد بود.به این حالت که مثلا وقتی سه ضلع دیوار اتاق را با یککاغذ کِرِم رنگ و طرحدار پوشانده ایم؛ ضلع چهارم را پوستری متناسب با رنگ بندی کاغذ دیواری ها انتخاب کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید