تقاوت پوستر دیواری با کاغذ دیواری

این گارانتی برای کیفیت درجه یک کاغذها، با کیفیت بالا و ماندگاری رنگهای استفاده شده در پوستر دیواری است .در ایران همه کاغذ دیواریها به دو صورت، آماده و سفارشی به فروش میرسند. لازم به ذکر است که کاغذ دیواری سه بعدی سفارشی بر روی کاغذ دیواری های ساده خارجی و با استفاده از دستگاه های چاپ خارجی چاپ می شود . نماها میتوانند از مصالح متنوع و گوناگون نسبت به سلیقهی مهندس معمار انتخاب و خریداری شوند. ۴- مهندسان معمار می بایست سلیقه های هنری و ارزشمند خود را فدای خواسته های کارفرما و احیانا تقلید از فرمهای ژورنالیستی و مد روز نکنند و طرح معماری مناسب را ارائه دهند (هر چند در بسیاری از موارد دیده شده که به علت عدم وجود ضابطه های اجرایی، کارفرمایان به سلیقه خود نما و مصالح نما را عوض کرده و بیشتر از آنکه تحت تاثیر معماران باشند، از پیمانکاران و مبلغان تجاری مصالح تاثیر پذیرفته اند).

مصالح نما در رنگ، شکل، زبری و خشنی نما تاثیر میگذارد. برای تعریف نمای استاندارد یک ساختمان باید ابتدا به انتظار ما از پروژه و همینطور تاریخچه معماری منطقه پرداخت در اکثر کلان شهرهای دنیا که دارای قدمت تاریخی هستند چند بخش مهم از نظر معماری شهری در آنها وجود دارد مثلا در شهر تاریخی رم پایتخت کشور ایتالیا یک بخش کاملا تاریخی چند هزار ساله با ساختمانهایی قدیمی مانند کولوسئوم با قدمت 2000 ساله داریم در بخش دیگر شهر Downtown یا هسته مرکزی شهر قرار دارد با نماهایی از ساختمان های امروزی انواع برج ها و ساختمان های شیک و مدرن که غالبا بر طراحی نمای مدرن ساختمان دلالت دارد و در انتها با Suburb یا حومه شهر مواجه هستیم که دارای ساختمان های ویلایی برای زندگی خانواده هاست روبرو می شویم و بیشتر بر بخش طراحی ویلا و منازل بزرگ با حیاط و محوطه چمن کاری شده که به صورت دنباله دار در امتداد های راست و یا کرو دورادور هسته مرکزی شهر تشکیل شده اند.

شاید بتوان دلیل دیگر استفاده از این متریال در مقایسه با باقی متریال ها برای برج ها و ساختمان های بلند در کنار بحث طراحی و زیبایی، مبحث خود تمیز شوندگی آن را دخیل دانست. این نوع ، به خاطر الگو و مدلهای خاص و منحصر به فرد خود ، امروزه در طراحی و چیدمان خانه بسیار مورد استفاده قرار میگیرد . معمولا برای ایجاد منحنی در نمای ساختمان از پروفیل های آهنی برای شاسی کشی آن بهره می گیرند. در اینحالت و پس از اتمام جوشکاری ها یک لایه پوشش ضد زنگ به آن ها زده می شود تا از پوسیدگی احتمالی آن ها جلوگیری شود.

نکته مهم دیگر در مورد استفاده از پروفیل های ضد زنگ آهنی است که بر اثر شرایط محیطی فرسوده و پوسیده نشوند. ملات یک خمیر سیمانی متشکل از پودر سنگ و سیمان است. به هنگام زیرسازی نمای چوبی می توان از دو زیرساز فولادی و سیمانی استفاده کرد. برای نماهای کامپوزیت هم نکته مهم اجرایی به این صورت است که پس از انجام آهن کشی فولادی، قطعات آلومینیومی مورد نیاز نما بایستی با پیچ و مهره به نبشی ها متصل شوند و بعد از آن قطعات دیگر نمای کامپوزیت که مخصوص نازک کاری هستند به آنها یعنی قطعات آلومینیومی وصل می گردند.

دیدگاهتان را بنویسید