تفاوت دکوراسیون داخلی و طراحی داخلی چیست؟

سادهترین تعریف برای بافت این هست که شما بتونین لمسهای متفاوتی رو در یک فضا تجربه کنید؛ مثلا همنشینی چوب و فلز درکنار چرم و پشم با ظرافت گیاهان و حس طبیعی حصیر و … مثلا قابهایی که قراره روی دیوار نصب بشن، نباید خیلی بالا یا خیلی پایین باشن، تراز درست، خط دید هر فرد هست که مثلا در فضای غذاخوری که اغلب افراد نشسته هستن، این خط دید پایینتر میاد یا انتخاب جای اصلی تلویزیون هم از همین قانون پیروی میکنه.

این اتصالات باید توانایی تغییر مکان در قاب ها یا اعضای سازه ای محیطی را به شکل موثری به نما انتقال دهند.در انتخاب نما تا جایی که برایتان مقدور است مصالح سبک و منعطف پذیر انتخاب گردد. تمام نمونه کاغذ دیواری ها، کره ای (ساخت کره جنوبی) و در ابعاد ۱۶ مترمربع با عرض ۱.۰۶ متر و طول ۱۵.۶۰ متر است.

در همین راستا سلام ساختمان تمام تلاشش رو میکنه تا شما با 0 تا 100 هر سبک به خوبی آشنا بشید و قوانین اونها رو در فضاهای اصلی بشناسید. در اینجا هم اشاره مختصری به هر سبک میکنیم و شما رو به تفصیل اونها ارجاع میدیم. البته این موضوع رو اشاره کنیم که سبکهای دکوراسیون داخلی رو میشه خیلی با وسواس تفکیک کرد و تعداد زیادی سبک رو جداگانه تعریف کرد اما ما در اینجا به سبکهای اصلی که طرفدار بیشتری در دنیا دارن، اشاره میکنیم.

اگر دیوار خیلی بزرگی دارید، لازم نیست برای پر کردنش کل سطح رو با تابلوهای کوچک بپوشونید، کافیه از یک تابلو نسبتا بزرگ استفاده کنید یا اگر غذاخوری کوچکی دارین، نیازی به لوستر و چراغآویزهای خیلی بزرگ نیست چون برعکس فضای شما رو کوچکتر نشون میدن. در واقع، طراحی نمای ساختمان تجاری یک فاکتور برای ارائه به مشتری است. سنگ آهک گزینه ی بسیار مناسبی برای طراحی نمای ساختمان مسکونی است زیرا می تواند به راحتی خم و منحنی شود و شکل های گوناگون به خود بگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید