بوفه های کلاسیک گرد بوده و انحنا دارند

سیما شکری و جواد اعتمادمقدم (نمایندگان کارمندان وزارت کار) در خصوص علت اعتراض دو روز گذشته خود به «ایلنا» میگویند: متاسفانه این روزها بیان مشکلات از طریق نامهنگاریها و رایزنیهای سازمانی و ستادی، جنبهی تشریفاتی پیدا کرده و تبدیل به کالای دکوری و ابزاری ناکارآمد شده که مسئولین از آن برای انداختن توپ به زمین یکدیگر استفاده میکنند. این نمایندگان در پایان گفتند: برخی رسانهها در خصوص اعتراض ما در روز شنبه سی بهمن عنوان کردند، که این اعتراضات به دلیل کاهش یافتن حقوق و مزایای کارمندان وزات کار بوده که این به هیچ عنوان صحیح نیست.

به گزارش خبرنگار ایلنا، صبح روز شنبه، سیام بهمن ماه، جمعی از نیروهای اداره کار، مقابل وزارت کار جمع شدند و به ناعدالتیِ حاکم بر پرداختِ دستمزدها اعتراض کردند. هرچند ابعاد کوچکتر این جنبش طراحی همراه با عناصر دکورایو فلزی مثلاً بر رویکتابخانه و یا هر جای دیگر میتواند نشانگر خوبی از طراحی صنعتی باشد. در سبک دکوراسیون داخلی صنعتی تلاش بر این است که اجزا و مصالحی که اغلب افراد می خواهند آن را پوشش دهند، به نمایش گذاشته شود. قرار است با محصول شلف دکوری عکس آشنا شویم و نحوه سفارش آنلاین را یاد بگیریم. به گزارش خبرنگار مهر، پیمان چراغی تهیهکننده نمایش «ث وهم شیشهای» در واکنش به خبری با تیتر «لغو یک اجرای نمایشی به دلیل بدعهدی تهیهکننده» که در خبرگزاری مهر منتشر شده بود و در آن کارگردانِ نمایش، بدقولی تهیهکننده در برآورده نکردن تعهداتش را دلیل لغو اجرا دانسته بود، توضیحاتی ارائه داد.

به پوستر دیواری همانند یک دیوار شاخص نگاه کنید، طراحان داخلی با کمک دیوار شاخص، رنگهای جذاب و برجسته را در سرتاسر دکوراسیون به مقدار جزئی تکرار میکنند. برای مثال طرحی که برای اتاق کودک انتخاب میکنید، غالباً یک طرح فانتزی و کارتونی میباشد و با پوستر دیواری اتاق نشیمن باید تفاوت بسیاری داشته باشد. مثلا در عکس بالا اتاق دارای مبلمان و فرشهای با سبک کلاسیک هستند. این نمایندگان میگویند: برای رفع این تبعیضات، کارمندان وزارت کار از حدود سه سال پیش و در دولت قبل مطالبهگری خود را آغاز کردند و در این راستا با بسیاری از مسئولان استانی و کشوری و نمایندگان مجلس مذاکرات و نامهنگاریهای فراوانی انجام دادهاند.

نمایندگان نیروهای اداره کار میگویند: با توجه به مبهم بودن لایحه، چه از نظر ساختار و چه از نظر زمان اجرا، این سوال اساسی مطرح است که در حالی که برخی دستگاهها مثل برنامه و بودجه، سازمان اداری و استخدامی، وزارت بهداشت و قوه قضائیه که یا از بهرهمندی حداکثری برخوردار هستند و یا از طریق پرداختیهای متنوع، سطح درآمدیِ کارمندان خود را بسیار بالا نگه داشتهاند، دستگاهی مثل وزارت کار تا چه زمانی باید منتظر بماند تا به سطح درآمدی این دستگاهها برسد؟

دیدگاهتان را بنویسید