بررسی قیمت اجرای انواع نمای ساختمانی – اکوآرک

آینه های گرد دکوری از دیگر آینه های زیبا و جذاب هستند که به صورت تکی یا به شکل مجموعه ای از چند آینه می توان بَر رروی دیوار نصب کرد. این عنصرهای ساده یکی از لوازم دکوری لوکس محسوب میشود که هرگز از مد نمی­افتد و همواره میتواند مورد استفاده قرار گیرد. در این سبک از رنگ های خنثی مانند خاکستری، مشکی، سفید و قهوه ای بسیار استفاده می شود.

مبلمان با خطوط مستقیم و جدی، بدون کنده کاری و تزئینات پیچیده ارائه می شوند. مبلمان از چوب های گرم مانند کاج و بلوط ساخته شده اند خطوط تمیز با تزئینات ساده دارند. متداول ترین مبلمان تختخواب است که از کاناپه سبک گریسی الهام گرفته شده است. رایج ترین پالت رنگی این سبک شامل سفید، بژ و قهوه ای است. رنگ های آرام و خنثی، وسایل کاربردی، پارچه های گلدار و راه راه همگی نشان دهنده این سبک هستند. همچنین اکسسوری هایی چون لوستر و دیوار کوب ها همگی از متریال هایی مانند آهن، مس و قلع تهیه می شوند.

ابن سبک برگرفته از دورانی است که بریتانیا کشور هایی چون هند غربی، آسیا و آفریقا را مستعمره خود قرار داده بود و از پارچه های پنبه ای که تولید این کشورها بود برای پرده و ملافه های خود استفاده می کرد. مبلمان به کار رفته در این سبک، از متریالی چون چوب آبنوس، ساج و چوب ماهون ساخته شده است. مبلمان به سبک Directoire زیبا و ساده است که دلیل این سادگی، انقلاب فرانسه محسوب می شود؛ زیرا کمتر خریدار اشرافی برای وسایل تزئینی گران قیمت به سبک لوئی شانزدهم وجود داشت.

مبلمان Directoire به جای داشتن حکاکی شده از اشراف و سلطنت، دارای تزئینات گریفین ها و کاریاتید های یونان (حکاکی های فیگورهای زن افتاده) است. خانه ای به سبک آمیش الهام گرفته از نحوه زندگی مردم آمیش است؛ آمیش گروهی از مسیحیان مخالف جریان های دنیاگرایانه هستند. استفاده از این پالت رنگی باعث می شود تا ظاهری ملایم و لطیف به خانه بدهد همچنین استفاده از گل و گیاه در سراسر خانه از دیگر نماد های این سبک است. اکسسوری های استفاده شده در این سبک معمولا شامل مبلمانی از جنس چوب سنجد، گیلاس، افرا و یا گیاه خارک است؛ همچنین دستگیره های در و کابینت از جنس برنج تهیه می شود تا زیبایی منحصربفردی به محیط بدهد.

دیدگاهتان را بنویسید