بررسی انواع نمای ساختمان

قبل از اتصال و نصب متریال اصلی نما، معمولا شاسی کشی انجام می شود، هدف معماران از انجام این کار، ایجاد یک بستری مناسب و سطحی صاف جهت نصب و اتصال متریال نما می باشد. نکته جالب توجه در این روش این است که در تمامی بناها با کاربری های مختلف حتی بیمارستان (توسعه مرکزی طبی کودکان تقاطع خیابان های نصرت و دکتر قریب) استفاده می شود. 1. پارکت چوبی به علت اینکه جنس آن از چوب طبیعی است، نسبت به آب و رطوبت حساس است و بنابراین باید حواستان باشد تا حد امکان پارکت با آب تماس نداشته باشد و یا مکانی که میخواهید آن را نصب کنید مرطوب نباشد.

زن و شوهر باید سبک و نوع چیدمان دکوراسیون منزل را با توجه به سلیقه خود انتخاب کنند. طراحی نمای ساختمان با سرامیک یکی از ایدههای عالی برای انتخاب متریال است. به هرحال یا کاربری بنا نقشی در نمای آن ندارد و یا اینکه طراح معمار و کارفرما اهمیتی به آن نمی دهند و تحت تاثیر مد روز هستند. ۴- مهندسان معمار می بایست سلیقه های هنری و ارزشمند خود را فدای خواسته های کارفرما و احیانا تقلید از فرمهای ژورنالیستی و مد روز نکنند و طرح معماری مناسب را ارائه دهند (هر چند در بسیاری از موارد دیده شده که به علت عدم وجود ضابطه های اجرایی، کارفرمایان به سلیقه خود نما و مصالح نما را عوض کرده و بیشتر از آنکه تحت تاثیر معماران باشند، از پیمانکاران و مبلغان تجاری مصالح تاثیر پذیرفته اند).

سعی کنید با مشاهده انواع عکس نمای ساختمان، تنوع متریال را درک کنید. اما تحقیقات نشان می دهند که ما از نظر درک زیبایی بسیار شبیه به یکدیگر هستیم. سبک مدرن، یکی از انواع سبکهایی است که امروزه طرفداران بسیار دارد. 3- در نماسازی های معاصر، کمتر به کاربرد و عملکرد نما توجه شده و گویی نما یک عنصر الحاقی است که میتوان با هر فرمی و هر مصالحی آن را پوشش داد. طراحی دکوراسیون انتقالی را میتوان محبوبترین سبک در طراحی دکوراسیون منازل ایرانی نام برد.

پس سعی کنید سبک های طراحی نمای ساختمان را بشناسید. گروه تابلوسازی نمارنگ مقاله ای مفصل در مورد نمای کامپوزیت ارائه کرده است که در صورت تمایل می توانید آن را مطالعه کنید . طراحی نمای ساختمان ساده با متریالهای مختلف، میتواند جذابیت بصری زیبایی برای سازه ایجاد کند. با در نظر گرفتن فضای بیرونی و ترکیبی از خانههای روستایی و سبکهای طراحی داخلی صنعتی، دکوراسیون روستیک بر فضای طبیعی و واقعی مثل چوب خام، سنگ، و چرم به همراه تغییرات پیچیده کلی و غیرمنتظره تأکید دارد.

دیدگاهتان را بنویسید