اصول طراحی نمای ساختمان چیست؟

آرزوی ما وجود دکوری زیبا و عالی در تک تک منازل ایرانی است. یکی دیگر از وسایل تزیینی و دکوری در فضای داخلی خانه استفاده از ساعت است. اگر فضای شما داری چند بخش مجزاست و شما مایل به تغییر در طراحی دکوراسیون داخلی آن هستید بهتر است برای هراتاق رنگ و تم جداگانه در نظر بگیرید.

در طراحی دکوراسیون داخلی یک فضا بهتر است به جای تمرکز روی همه ی دیوارهای مکان، دیواری که بیشتر دردید قرار دارد را متفاوت با بقیه و متناسب با بقیه اجزای مکان طراحی و تغییر داد. اما مزیت های این المان در طراحی های امروزی چیست؟ تلفیق نور و آینه حسی متفاوت در فضای خانه ایجاد میکند که قابل قیاس با سایر متریال های دکوراتیو نیست. در این حالت استفاده از رنگ میتونه تغییرات فوق العاده ایی رو ایجاد کنه و زیبایی زیادی رو به نما ببخشه. این مدل از کاغذ قابل شستشو است و از این رو میتوانید به راحتي آن را تمیز کنید .

از شاخص ترین ویژگی های این سبک می توان به حداقل استفاده از رنگ ها و به کارگیری احجام ساده اشاره نمود. سقف های کاذب یا به اصطلاح طراحان، سقف های ثانویه این روزها خود را در دل مردم جا کرده است. با توجه به روکش مقاوم پارکت لمینت مونتکس لایه روکش یا اورلی ( Overlay ) این پارکت لمینت در مقابل سوختگی ناشی از سیگار مقاوم است. اگر به دنبال یک نمای سنتی هستید می توانید از نماهای آجری استفاده کنید که امروزه به شکیل ترین نوع ممکن تولید شده اند.

وظیفه ترکیب وچیدمان وسایل خانه مثل مبل ها، لوسترها، تابلوها، فرش ها، کاغذ دیواری، نوع رنگ آمیزی بر دوش طراح دکوراسیون بوده و طراحی و اجرای فرم داخلی ساختمان نیز به دوش طراح داخلی است . برای رسیدن به یک نمای خوب، یکی از مهم ترین موارد انتخاب متریال مناسب است. کدام محصولات روشنایی برای نورپردازی نما مناسب است؟ در قدم اول با بررسی میدانی این پروژه به این نکته می رسیم که با توجه به نورپردازی ساختمان نوساز روبرویی این پروژه ، و همچنین نور محیطی موجود نیاز به یک نورپردازی با توان بالا برای جلوه بیشتر ساختمان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید